V čem dopravit k dalšímu zpracování ovocné šťávy
Majitelé ovocných sadů se vždy těší na období sklizně, které jim přináší po dlouhé době čekání kýžené zisky. Pěstování ovoce je náročná profese, jako mnohé jiné, a pokud se podaří vypěstovat kýžené plody, které jdou na odbyt, je to vždy důvod k radostné oslavě. Ovoce lze prodávat jak v celé podobě, což je vždy to nejatraktivnější a nejlákavější, a pak také částečně zpracované jako šťáva, pyré, džem či zmrzlina.
O zpracované ovoce je stále zájem, neboť z něj lze vytvářet mnoho chutných, zdravých a výživných pokrmů, a možná, že i právě vy máte ve vaší chladničce uložený hruškový či pomerančový džus s dužinou, pouze pasterizovaný, v podobě stoprocentního koncentrátu bez přídavku cukru a konzervantů.
Až si budete nalévat džus do sklenice, vzpomeňte si na pěstitele, díky kterým máte možnost si dopřát tento lahodný nápoj. Ti musí zajistit, aby se i ve zpracované podobě dostalo k vám na stůl v bezvadném stavu. K tomu je zapotřebí mimo jiné i speciální přepravní nádoba, v níž se přepravují tyto komodity po stovkách litrů. K přepravě a skladování ovocných šťáv se využívají IBC kontejnery, prodej IBC kontejnerů se zaměřuje zejména na velkokapacitní pěstitele, kteří potřebují velkou nádrž, tato čítá objem tisíc litrů, přičemž lze kontejnery skládat na sebe až do pěti pater. Máte pak v jednom „komínu“ vyskládáno téměř pět tun ovoce.
Kontejnery se vyrábí ze zdravotně nezávadného tvrzeného plastu, a do jejich nitra se ještě vždy vsouvá plastová vyměnitelná vložka, ve které se přepravuje zpracované ovoce v chlazeném či mraženém stavu. Přeprava tímto způsobem je velmi efektivní, na rozdíl od barelů válcového tvaru, mezi nimiž se nachází mnoho nevyužitého prostoru. IBC kontejnery jsou také skládací, a jestliže je zrovna nepotřebujete a nechcete mít ve skladu díky nim zablokované místo, jednoduše je složíte do úhledné ploché desky.